Druga drużyna w kolejnym meczu sparingowym odnosi zwycięstwo z A-klasową Iskrą Dobroń 4:2 (1:1).

Pierwszy zespół ligowe zmagania rozpoczyna już w najbliższą niedzielę w Kwiatkowicach, natomiast rezerwy sezon inaugurują kilkanaście dni później, dlatego trener Jerzy Rutkowski ma jeszcze trochę czasu na zgrywanie zespołu, do którego dołączyło kilku nowych zawodników. Dokładne informacje o kadrach obu seniorskich drużyn na rundę jesienną sezonu 2016/17 już niebawem.

Wczorajsze spotkanie mogło rozpocząć się dla nas wyśmienicie. Powracający do Zawiszy Mateusz Kuśmirowski oddał mocny strzał z dystansu, piłka uderzyła jednak tylko w słupek. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, którzy w swoich szeregach mieli kilku doświadczonych zawodników, z przeszłością w wyższych ligach, m.in. naszego byłego zawodnika Michała Kacprzyka. Iskra na prowadzenie wyszła w 13 min., kiedy to błąd ustawienia eksperymentalnie zestawionej obrony wykorzystał napastnik gospodarzy, który w sytuacji sam na sam przelobował wracającego z wypożyczenia do Polonii Piotrków Marcina Zielińskiego. Gracze z Dobronia powoli opadali z sił, z biegiem czasu mieliśmy coraz więcej sytuacji bramkowych. Szczęścia strzałami z dalszej odległości próbowali Konrad Stępniewski, Bartosz Krogulec (nowy zawodnik) oraz Kuśmirowski, jednak ich strzały nie znalazły drogi do siatki. Najlepszą okazję do wyrównania miał Patryk Kmieć (również powrót do Zawiszy), który minął bramkarza, jednak zwlekał ze strzałem i przeciwnicy zażegnali niebezpieczeństwo. W końcu przyszła jednak 42 min., do rzutu wolnego podszedł Konrad Stępniewski i precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu. Druga połowa rozpoczęła się od naszego mocnego uderzenia. W 47 min. świetne prostopadłe podanie Konrada Stępniewskiego wykorzystał Łukasz Modranka. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 3:1. W kolejnych minutach w poczynania obu zespołów wkradł się chaos, przez co byliśmy świadkami wielu okazji bramkowych po indywidualnych błędach. Ostatecznie padły jeszcze dwa gole. W 85 min. trafili gospodarze, a trzy minuty później błąd defensywy wykorzystał Konrad Kmieć. Kolejny sparing rezerw już w najbliższy wtorek, a rywalem będzie GKS Ksawerów, do którego przed nadchodzącym sezonem odszedł Adam Wróblewski, który w poprzednich latach grał w naszych barwach.

Iskra Dobroń - Zawisza II Rzgów 2:4 (1:1)

Bramki dla Zawiszy: K. Stępniewski 42', Modranka 47', 52'; K. Kmieć 88'

Skład: Zieliński - Mielczarek, Bronka, Krupa, Poros - Jędrzejewski, K. Stępniewski, Krogulec, Kuśmirowski, Strzałkowski - P. Kmieć

grali również: Lilly - K. Kmieć, Modranka, Jakubiec, Niżnikowski